Kara Kral Sevgi Hırsızı

Kara Kral Sevgi Hırsızı

Kukla Tasarımı: Safi Arıcan

Sahne Tasarımı: Aydın Öztürk

Dans/Koreografi: Gökçe Sönmemiş

Yazan: Serdar Sönmemiş

Oyuncular: 

Betül Dramalı

Ahmet Öztürk

Serdar Sönmemiş


Oyun özeti

Yıldızlı bir gecede gökyüzüne bakarsanız belki de bu öykünün geçtiği, pırıl pırıl ışık saçan, şirin mi şirin Sirüs gezegenini görebilirsiniz ama sakın gördüğünüzü kimseye söylemeyin çünkü bu hemen Kara Kralın kulağına gidiverir.

Dünyada pek bilinmez ama Kara Kral uzayın en küçük ve kara gezegeninde yaşar üstelik kalbi de tıpkı bu kara gezegen gibi kapkaradır. Kara Kral o kadar sevgisiz, o kadar sevgisizdir ki evrende hiçbir şeyi sevmez. Tek amacı uzaydaki bütün gezegenleri kapkara yapmaktır.

Kötü yürekli bu kralın yaptığı tek iş dev bir ekranın karşısına oturup bütün gün uzayı izlemektir. Nerede seven, sevinen, hayal kuran birilerini görse hemen Kara Hırsızı görevlendirip bu insanların duygularını çalmasını emreder.

Sirüs’te yaşayanlar bunu bildikleri için açık alanlarda sevinmenin, hayal kurmanın uygun olmadığını da bilirler. Fakat dört kafadar arkadaş Zumzum, Bumbum, Kiki ve Piki’nin bu çok önemli kuralı unutup bahçede neşeyle oyuna dalmışlardır. Bilge Sihirbaz durumu fark edip hemen çocukların yanına koşar ama iş işten geçmiştir. Kara Kral çirkin sesiyle; Sirüs’a gitmesi ve oynayan bütün çocukların neşelerini çalması için Kara Hırsız’ı azarlamaya başlamıştı bile

Bilge Sihirbaz’ın sözünü dinleyip sevgi gizleyen sığınaktan çıkmayan Bumbum hariç tüm çocukların sevgi ve heyecanlarını çalan Kara Hırsız şimdi de Bumbu’mu kandırmanın peşindedir… Bumbum da arkadaşlarını kurtarmanın peşindedir…