Kara Kral Sevgi Hırsızı Proje EkibiSafi Arıcan / Kukla Yapım

Çocukken, annesinin özenle seçtiği elbiselik kumaşlardan arta kalanlara sarılışıyla başlıyor her şey. Küçücük elleriyle neler biçmiyor, neler dikmiyor ki... Sonra, büyüyen ellerinden makas, iğne, iplik, kumaş hiç eksik olmuyor zaten. Gözleri çok geniş görürken, ellerine de hükmediyor. Bir gün, yaşamın içinden hafızasına nakşettiği onlarca karaktere can vermeye başlıyor. Ellerinden tutup yanına aldıkları, gülümseyip sarıldıkları, unutamadıkları, çok özledikleri…

Dokuz Eylül Üniversitesi, Grafik Ana Sanat Dalı mezunu. Baskı ve resim karma sergilere katıldı Kukla sergileri açtı. Sanat eğitimcisi olarak özel bir kurumda çalışıyor, çalışmalarını kendi atölyesinde devam ediyor.


Aydın Öztürk / Sahne Tasarım

Liseyi İstanbul’da bitiren Aydın Öztürk üniversite eğitimine tam burslu olarak Doğuş Üniversitesi, Sanat Tasarım Fakültesin, Endüstrisi Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamlamıştır. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde Yüksek Lisans Programına devam etmektedir.

Aydın Öztürk 2009 yılından beri sahne tasarımı ve oyunculuğun yanı sıra fuar standı, açık hava reklam ürünleri tasarımı, mağaza dekorasyon,  kurumsal kimlik tasarımı, mobilya tasarım, aydınlatma ürünleri tasarımı ve obje tasarımı da yapmaktadır.


Gökçe Sönmemiş / Dans, Koreografi

İstanbul doğumlu Gökçe Sönmemiş eğitimine İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda başladı. Liseyi İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tamamladıktan sonra eğitimine tam burslu olarak Stuttgart John Cranko Ballet Akademie de devam etti. 

Halen Mimar Sinan Üniversitesi Bale Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmakta ve Sanatta Yeterlik Programına devam etmektedir.Betül Dramalı / Oyuncu

Finans dünyasının boğucu ortamından kaçarak tiyatro dünyasında nefes almaya çalışan Betül Dramalı katıldığı oyunculuk atölyelerinden sonra ilk olarak 2003 yılında "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz" adlı oyunla sahneye çıktı. 

Bu güne kadar tiyatrodan kopmayan Betül Dramalı son günlerde gittikçe artan kadına yönelik şiddete, tecavüze, baskıya ve yok sayılmalara karşı “Anlattıkça özgürleşmeye” sloganıyla sahne alan “Beni Kadın Yapamadın” oyununda da görev aldı.Merve Öztürk / Oyuncu

1982 yılında İstanbul'da doğdu. Sanatın her dalına küçüklüğünden beri meraklı olan Merve, ortaokuldayken tiyatroya hayat boyu devam etmeye karar verdi. Nazım Hikmet Kültür Sanat vakfında 2 yıl oyunculuk eğitimi alırken bir yandan  Taner Barlas liderliğinde dönem arkadaşlarıyla birlikte kurdukları Tüyap Çocuk Tiyatrosu'nda 8 yıl oyunculuk yaptı. Aynı süreçte Yıldız Teknik Üniversitesi oyuncularına katılıp 7 yıl boyunca birçok oyunda oyuncu olarak yer aldı.  1 sene de çalıştırıcılık yaptı. Bu sırada bir yandan da Mahşer-i cümbüşte doğaçlama tiyatro eğitimi aldı. Çağdaş Drama Derneğinde drama liderliği eğitimini tamamladıktan sonra drama öğretmenliğine 10 yıldır devam ediyor. Kurabiye kahramanlar ve Müzikli Masal Tiyatrosu projelerini halen aktif olarak devam ettiriyor.2016 yılının ilkbaharında KuklaMukla ekibiyle yolları kesişen dostlar olarak yeni projelere dahil oldu. 


Esin Görgülü / Oyuncu

İ.T.Ü. jeofizik eğitimi sırasında Zafer Diper ile tiyatro çalışmalarına başladı, ardından Kartal Sanat İşliği ile çocuk oyunlarında oynadı.

1988-1995 Yılları arasında Almanya’da Arkadaş Tiyatrosunda büyük ve çocuk oyunlarında, müzikli kabarelerde yer aldı. Yurda dönünce, yaratıcı drama eğitimi alarak, okullarda drama eğitmenliği yaptı bu dönemde Bizim Tiyatro ile de oyunlarda oynadı.
Ahmet Öztürk / Oyuncu

1989 yılında Muhsin Ertuğrul’un öğrencilerinin yönetimindeki AÇOK bünyesinde sahneye adım atan Ahmet Öztürk oyunculuğun yanı sıra yönetmenliğe de gönül bağladı. Devlet tiyatrosu da dahil olmak üzere bir çok oyunda yönetmen yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 1996 yılında “GIORDANO BRUNO” isimli oyunu sahneye koydu.

Bu güne kadar oyunculuktan hiç kopmayan Ahmet Öztürk sahneye, aralarında kendi yazmış olduğu eserler de dahil, yirmiden fazla oyun koydu.Serdar Sönmemiş / Oyuncu

Lise yıllarında başlayan amatör tiyatro çalışmaları 1980 yılında İzmir' de profesyonelliğe dönüştü. 1989 yılında Almanya, Köln’deki Arkadaş Tiyatrosuna katıldı. 1989-1997 yılları arasında Arkadaş Tiyatrosunda oyuncu, sahne tasarımı, yönetmen olarak görev yaptı.

1997 yılında Türkiye’ye döndü ve bir dönem televizyon dizi oyunculuğu yaptı.